Bize     Ulaşın (0224) 272 15 54     Sosyal Medya

ARO GÜVENLİK

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ OLMANIN MALİYETİ NEDİR?

Silahlı ya da silahsız özel güvenlik görevlisi olabilmek için kurs ücreti, sınav ücreti, kimlik harcı, sağlık raporu ve belgeler için belli ödemeler yapılmalıdır. Makalemizde Özel Güvenlik Görevlisi olmanın maliyeti nedir? Sorusunun cevabını bulacaksınız

Özel Güvenlik Harcı Nedir?

Özel güvenlik görevlisi personelinin çalışma iznine sahip olabilmesi için devlete belli bir miktar ödeme yapması gerekiyor. Bu tutar, Özel Güvenlik görevlisi Çalışma İzni (Özel Güvenlik Kimlik Kartı) Ruhsat Harcı olarak isimlendirilir.

Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı Maliyeti Nedir?

Temel eğitim, silahlı ve silahsız adaylara müşterek verilen 100 saatlik bir eğitimdir. 10 dersten oluşan eğitim alan  adayların başarılı olabilmesi için İç İşleri Bakanlığınca belirtilen sınavda 100 adet sorudan (her soru 1 puan) en az 60 puan alan aday temel eğitimden başarılı olmuş ve Silahsız sertifikayı almayı hak kazanmıştır. 2021 yılı için ; Aro Özel Güvenlik Silahsız Kurs + Sınav Ücreti: 1200 TL Özel Güvenlik Kimlik Harcı: 986 TL (Vergi Dairesine yatırılacaktır) Silahsız Özel Güvenlik kimlik Kartı Ücreti: 45 TL (Halkbankası Türk polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfına ödeniyor.) Sağlık Raporu: 200 TL ( Devlet Hastanesinden heyet raporu alınması gerekmektedir.)

Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartı Maliyeti Nedir?

Temel eğitim, silahlı ve silahsız adaylara müşterek verilen 100 saatlik bir eğitim olup, 10 dersten oluşan eğitim alan  adayların başarılı olabilmesi için İç İşleri Bakanlığınca belirtilen sınavda 100 adet sorudan (her soru 1 puan) en az 60 puan alan aday temel eğitimden başarılı olmuş ve Silahsız sertifikayı almayı hak kazanmıştır.

Silahlı adayların almış oldukları temel eğitim sonrası alacakları silah bilgisi, silah uygulama ve atış eğitimlerinin tamamlanmasının ardından İç İşleri Bakanlığınca yapılan yazılı sınavda 25 adet silah sorusu (her soru 2 puan ) ve 15 metre mesafeden yapılan 5 adet sınav atışından (her atış 10 puan) aldığı puanlar (silah yazılı ve atış) toplamı 60 alan aday silahlı sertifikayı almayı hak kazanmış olacaktır. 2021 yılı için ; Aro Özel Güvenlik Silahlı Kurs + Sınav Ücreti: 1500 TL Özel Güvenlik Kimlik Harcı: 986 TL (Vergi Dairesine yatırılacaktır) Silahsız Özel Güvenlik kimlik Kartı Ücreti: 45 TL (Halkbankası Türk polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfına ödeniyor.) Sağlık Raporu: 200 TL ( Devlet Hastanesinden heyet raporu alınması gerekmektedir.) Aro Özel Güvenlik, Bursa’nın ilk özel güvenlik eğitim kurumu ve yüzlerce personel istihdam eden en köklü güvenlik firmasıdır. Bursa’nın en büyük eğitim kapasitesine sahip eğitim merkezimizde binlerce özel güvenlik personelini sektöre kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz.

Post a Comment